„Dorade”, Zbudowany W 1929 Roku, Wygrywa Ze Wszystkim

Anonim
Transpac 2013

„Dorade”, zwycięzca według obliczonego czasu Transpac 2013

Ostatecznie zegar zatrzymał się po 12 dniach, 5 godzinach, 23 minutach i 18 sekundach. Ten czas wystarczył, aby 85-letnia „Dorade” zatriumfowała nad całą tegoroczną flotą Transpac. W tegorocznym wyścigu o długości 2225 mil wzięło udział 58 jachtów - od klasyków po zaawansowane technicznie statki wyścigowe.

Transpac 2013 Ragamuffin

„Raggamuffin”, najszybszy jacht na targach Transpac 2013

Najszybszy jacht był tylko o połowę krótszy od „Dorade”: po 6 dniach, 8 godzinach, 17 minutach i 26 sekundach australijski „Ragamuffin” przekroczył linię mety. W porównaniu z kierowcą wyścigowym typu Elliott 100, 30-stopowy mniejszy VOR 70 „Maserati” nie miał szans. Łódź ze skiperem Giovannim Soldinim, na której znajdował się również niemiecki żeglarz Boris Herrmann, była w stanie przynajmniej utrzymać w ryzach amerykańskiego „Czarodzieja” (R / P 74). „Maserati” zajął drugie miejsce w grupie. Ostatecznie jednak wystarczyło tylko na piąte miejsce w 1. lidze i 31. w klasyfikacji generalnej.

Nieco lepsza była „Waruna” właściciela Hamburga Jensa Kellinghusena. Jego Ker 51, zbudowany przez Knierima w Kilonii w 2012 roku, zajął czwarte miejsce w 4. lidze i tym samym zajął imponujące 23. miejsce w klasyfikacji generalnej.