Meltemi Wygrywa Z Mistralem

Anonim

Amelie Lux i Toni Wilhelm byli w stanie zająć tylko ostatnią trzecią część pierwszego wyścigu, 470 z wyraźnie rosnącą formą.

W silnym Meltemi z prawie 30 węzłami, niemieccy surferzy Mistral nie mogli pompować się na sam szczyt w swoim pierwszym wyścigu. Toni Wilhelm zawsze zajmował około 25. miejsce w wyścigu mężczyzn i ukończył 24. Wyścig wygrał mistrz olimpijski z 1996 roku i miejscowy bohater Nikolas Kaklamanakis.

Amelie Lux zakończyła swój pierwszy wyścig na 18. miejscu, ale w międzyczasie była nawet na dziewiątym miejscu.

Dwie niemieckie drużyny 470 poprawiły się. Stefanie Rothweiler i MonikLeu zajęli ósme miejsce w wymagającym wyścigu z silnym wiatrem (szóste miejsce po pierwszym skrzyżowaniu) i udało im się poprawić o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej (14. miejsce). Imponujący wyścig pokazali Grecy Bekatorou / Tsoulfa, którzy awansowali z miejsca jedenastego na drugie. Nie udało im się jednak nawiązać kontaktu z Holendrem Westerhof / Matthijsse, byli w górze i na wyjeździe zaraz po starcie i na mecie 1:25 minuty przed nimi. Greckie kobiety prowadzą teraz w klasyfikacji generalnej o dziesięć punktów.

Z 470 mężczyznami Lucas Zellmer i Felix Krabbe mieli w końcu trochę pecha: na mecie spadli z szóstego miejsca na dziesiąte.

Światowa elita wysunęła się na pierwszy plan w dziedzinie lasera. Wyścig wygrał Gustavo Lim (POR), wyprzedzając Marka Mendelblatta (USA) i Roberta Scheidta (BRA).

Wciąż trwa wyścig pierwszego dnia w pozostałych dyscyplinach (Europa, Yngling, Finn). Wyniki w skrócie.